Manşet Haberleri: Perşembe, 1 Aralık 2022
5.BÖLGE BİRLİĞİ VE DÜZCE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI ERTAN TAŞLI’DAN YAPILANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
Tarih: 13.07.2020 17:04:00
A A A A A A
5.BÖLGE BİRLİĞİ VE DÜZCE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI ERTAN TAŞLI’DAN YAPILANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

ESNAFA BÜYÜK ÖDEME KOLAYLIĞI

 

TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’ün girişimleri ve her zaman Esnaf Sanatkarın yanında ve destekçisi olan , zor zamanlarda yine Esnaf Sanatkarımıza destek olmak için , Kooperatiflerimizden takibe düşmüş kredi borçlarına ödeme kolaylığı sağlamak amacı ile Ticaret Bakanlığının görüş ve onayı alınarak Genel Merkezimiz tarafından bir düzenleme yapılmıştır.

13.07.2020 tarihi ile uygulanacak bu düzenleme ile 30.06.2020 tarihinden önce takibe intikal eden üyelerimizin 31.08.2020 tarihine kadar kooperatiflerimize bizzat başvurmaları halinde borçlarının asıl alacak tutarının tek seferde defaten ödemeleri halinde gecikme faizlerinin tamamı silinecek , hiç bir gecikme faizi tahsil edilmeyecektir.  Borçlarının 24 aya kadar taksitlendirmeleri talebi ile başvuranlar 24 ay üzerinden yıllık %10 basit faiz hesaplanarak 24 taksite bölerek ödeme yapabileceklerdir. 24 taksit ile ödeme yapmak isteyen üyelerin ilk taksitleri peşin tahsil edilecektir. Yapılandırma yapıldıktan sonra 2 taksit üst üste ödemeyen üyelerin yapılandırması iptal edilecektir.

Yapılan bu düzenleme ile borçlarını zamanında ödemeyen, takibe ve icraya düşen ortaklarımıza  sağlanan bu kolaylıktan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Hükümetimizin Yetkililerine , Ticaret Bakanlığımıza ,  Esnafımızın zor gününde her zaman yanında olan Genel Başkanımız Abdülkadir AKGÜL ‘e Bölge Birliğimize bağlı tüm esnaflarımız adına  teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum “ dedi.

AYIN ESNAFI
ANKET
Kooperatifimizin hizmetini nasıl değerlendiriyorsunuz?
   
YARARLI LİNKLER
© Copyright 2013 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi