Manşet Haberleri: Salı, 28 Mayıs 2024
YEMEK KARTLARINDAN DOLAYI ESNAF ZOR DURUMDA..
Tarih: 25.07.2012 19:59:00
A A A A A A
YEMEK KARTLARINDAN DOLAYI ESNAF ZOR DURUMDA..

 

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu(TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda kullanımı hızla artan yemek kartlarında tekelleşme olduğunu savunarak, bunun kırılması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
 Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda kullanımı hızla artan yemek kartlarından alınan komisyonun yüzde 7 ile yüzde 10 arasında değiştiğini belirterek, 1 milyon kullanıcı ile 3 milyar liraya yaklaşan pazarda hızla büyüyen birkaç şirketin tekelleşmeye gittiğini ileri sürdü.
 
Esnafa ikinci darbe
 
Yemek kartı piyasasında esnafın hakkının yendiğini ifade eden Palandöken, “Bu kadar yüksek komisyonlarla emeğimize ortak olunuyor. Esnaf yüzde 10 kazanamazken, yüzde 10 komisyon olarak yemek kartı firmalarına ödüyor” dedi.
Büyük yabancı firmaların rekabete girmeden komisyon oranlarını belirlediğini, ödemelerini ise vadesinde yapmayarak esnafa ikinci bir darbe daha vurduğunu öne süren Palandöken, şunları kaydetti:
 
Seyirci kalamayız
 
 “Yemek kartlarının üye iş yerleri dışında da kullanılmasına müsaade ediyorlar. Gıda dışı harcama yapılması sistemde kaçağa yol açıyor, buna seyirci kalamayız. Yemek kartlarındaki tekelin kırılması için çalışmalara başladık.”

 

AYIN ESNAFI
ANKET
Kooperatifimizin hizmetini nasıl değerlendiriyorsunuz?
   
YARARLI LİNKLER
© Copyright 2013 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi